DLACZEGO VOLTEA?

Firmę VOLTEA tworzy zespół ekspertów, których pasją są nowoczesne rozwiązania dla oświetlenia. Dzięki profesjonalnemu podejściu do klienta cieszymy się uznaniem na rynku krajowym i wśród partnerów za granicą. Tak dynamiczny rozwój był możliwy jedynie dzięki osobistemu zaangażowaniu, determinacji i szybkiemu reagowaniu całego zespołu na zmieniające się warunki rynkowe.

Naszą wiedzę, doświadczenie i pasję przekuwamy w produkty tak doskonałe, jak tylko pozwalają nam dostępne na świecie technologie. Ciągle wzbogacamy ofertę i dostosowujemy ją do potrzeb klientów, którzy cenią nowoczesne i oszczędne rozwiązania oświetleniowe, a przy tym zwracają uwagę na ochronę środowiska i wygodę. W naszej ofercie znajdziecie Państwo tylko i wyłącznie najnowsze, ekonomiczne rozwiązania techniczne. Potwierdzeniem tego są certyfikaty nadawane oświetleniu VOLTEA przez niezależne instytucje badawcze, takie jak Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej w Józefowie.

Wszystkie nasze produkty cechuje wysoka energooszczędność i sprawność, a przy tym prostota zastosowania i optymalna cena. Zanim jakikolwiek produkt VOLTEA zostanie włączony do oferty, jest przede wszystkim gruntownie przebadany, zarówno w warunkach laboratoryjnych jak i ich rzeczywistego funkcjonowania. W zakresie wdrażania nowych technologii współpracujemy z USWAY corp z Chicago, działającym pod zarządem Polaka, P. Wiktora Korzeniowskiego. Od lat związany z Voltea, prowadzi szereg badań i jest autorem licznych innowacji stosowanych w naszych produktach.

HISTORIA FIRMY

VOLTEA powstała w 2005 roku i początkowo zajmowała się rozwijającym się w tamtym czasie w kraju segmentem drobnych urządzeń RTV, w tym odtwarzaczy MP3. Po trzech latach rozpoczęto prace nad oświetleniem liniowym i oświetleniem automatycznym przy wsparciu USWAY CORP.

W 2010 roku powstają pierwsze prototypy lamp automatycznych w oparciu o technologie LED i podczerwone czujniki ruchu. Już w kolejnym roku do firmy napływają nowi inwestorzy i następuje przekształcenie formy prowadzonej działalności. W tym samym roku VOLTEA wprowadza na Polski rynek pierwszą serię lamp automatycznych LED i rozpoczyna produkcję świetlówek T5.

W 2012 roku VOLTEA rozpoczyna pracę nad skutecznym i prostym rozwiązaniem dla zwiększenia bezpieczeństwa przestrzeni wspólnych – czyli automatycznymi lampami z modułem awaryjno-ewakuacyjnym, które już w kolejnym roku uzyskały certyfikat Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej w Józefowie. VOLTEA rozpoczyna również produkcję lamp automatycznych w oparciu o nowoczesne czujniki mikrofalowe, a w roku 2014 wprowadza do produkcji czujniki automatic, duomatic, variomatic pozwalające specjalistom na daleko idące dostosowanie parametrów indywidualnie dla każdej lampy, niezależnie od miejsca montażu.

Obecnie dynamicznie poszerzamy ofertę o najnowsze rozwiązania oświetleniowe i prowadzimy prace nad zintegrowaniem czujników ruchu z przetwornicami.