Voltea +48 52 320 11 36

Odpowiedni dobór oświetlenia w miejscu pracy jest bardzo istotny. Zapewnia on bowiem nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo. Szczególnie ważny jest właściwy wybór lamp LED stosowanych w halach produkcyjnych i magazynowych. W miejscach tych porusza się bowiem wiele maszyn i ciężkich sprzętów, dlatego należy zadbać o ich odpowiednią widoczność.

Oświetlenie LED w halach produkcyjnych

Coraz częściej można spotkać hale produkcyjne wyposażone w oświetlenie LED. Jest ono bardzo trwałe i energooszczędne, co sprawia, że może być eksploatowane przez długi czas bez konieczności jego wymiany. Przed zakupem opraw LED do hal przemysłowych warto jednak zapoznać się z ich szczegółowymi parametrami technicznymi. Ważne jest, aby oświetlenie posiadało ochronę IP będącą gwarancją, że sprzęt będzie mógł być eksploatowany nawet w bardzo trudnych warunkach (na przykład w silnym zapyleniu lub w przestrzeniach o podwyższonej wilgotności).

W halach produkcyjnych gdzie wykonuje się szczegółową pracę – zaleca się oświetlenie w barwie zimnej. Zapewni to maksymalny komfort przebywania wewnątrz budynku. Przy zakupie opraw warto zwrócić uwagę na ich klasę energetyczną. Umożliwi to wybór oświetlenia, które pozwoli ograniczyć wydatki przeznaczane na energię elektryczną.

Jaki rodzaj oświetlenia LED wybrać?

W kontekście opraw LED do hal przemysłowych wyróżniamy przede wszystkim 2 główne rodzaje lamp. Pierwszym z nich jest typ High Bay. Akcesoria te są wykorzystywane w wysokich przestrzeniach. Są dostępne w bardzo wielu konfiguracjach, co sprawia, że każda z osób może wybrać najodpowiedniejsze rozwiązanie dla swoich potrzeb. Oprawy High Bay oświetlają okrągły obszar pod sobą, a to jak duży fragment hali rozświetlą zależy przede wszystkim od kąta świecenia, mocy konkretnej lampy oraz wysokości jej zawieszenia pod sufitem.

Oprócz tego wyróżniamy także oprawy liniowe. Są to jedne z najczęściej wybieranych akcesoriów. Tworzą swego rodzaju ciągi świetlne znajdujące się zazwyczaj nad drogami manipulacyjnymi hal przemysłowych. Każda oprawa led przeznaczona na magazyn czy hale produkcyjną jest hermetyczna.