×

Szanowni Państwo,

 

W związku z obecną sytuacją epidemiczną chcemy poinformować o działaniach jakie podjęliśmy na rzecz zachowania bezpieczeństwa jak również ciągłości pracy w Voltea.

 

To ważne abyśmy wspólnie zadbali o bezpieczeństwo, dlatego większość pracowników centrali jak i sieci sprzedaży Voltea pracuje zdalnie i są dostępni w godzinach pracy firmy pod telefonem i pocztą mailową, sprawnie realizując Państwa potrzeby biznesowe.

 

Nasi Pracownicy są również proszeni o ograniczenie kontaktów społecznych do minimum aby zgodnie z zaleceniami służb medycznych ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się wirusa.

 

Kontakt mailowy i telefoniczny z Voltea przebiega bez zakłóceń.

 

Magazyn logistyczny Voltea działa z zachowaniem zasad higieny i bezpieczeństwa. Realizacja zamówień i dostaw jest wykonywana na bieżąco za pośrednictwem firmy kurierskiej. Z uwagi na bezpieczeństwo, do odwołania zawiesiliśmy możliwość osobistych odbiorów towaru z siedziby firmy.

 

Nasz sklep internetowy jest dostępny dla Państwa przez całą dobę. Zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00, za pomocą poczty elektronicznej sklep@ voltea.pl lub pod numerem telefonu 535 263 603

 

 

Jesteśmy przekonani, że wspólnie przezwyciężymy zaistniałą sytuację. Życzymy Państwu i współpracownikom oraz Waszym najbliższym zdrowia !

 

O ewentualnych zmianach będziemy informować Państwa na bieżąco.

 

 

Pozdrawiamy

Zespół Voltea

+48 52 320 11 36
PL PL

Piwnica

 

Zazwyczaj jest to ciemne pomieszczenie lub pomieszczenia bez naturalnego światła. Może pełnić różne funkcje, od magazynu w którym trzymamy mniej potrzebne przedmioty do warsztatu majsterkowicza czy siłowni :-). Najczęściej jednak piwnica to składowisko rzadziej używanych rzeczy lub magazynek z przetworami.

 

Nie mniej jednak w kwestii oświetlenia takiego pomieszczenia powinniśmy przyłożyć się do tematu. Z założenia piwnica jest pomieszczeniem wymagającym zarówno oświetlenia głównego jak i dodatkowego aby oświetlić wszystkie zakamarki. Do piwnicy często prowadzą schody lub ciemny korytarz. Tutaj też warto pokusić się o wystarczające źródło lub źródła światła aby nie musieć chodzić z latarką :-).

Obecnie na rynku oświetleniowym jest bardzo dużo dobrych rozwiązań. Od oświetlenia rozproszonego do punktowego. Od barwy ciepłej do zimnej. Mamy źródła światła ściemnialne, mamy takie z różnymi czujnikami. No właśnie…ale jakie wybrać do piwnicy?

W pomieszczeniach bez dostępu światła naturalnego bardzo ważna będzie barwa światła – najlepszym rozwiązaniem do piwnicy będzie barwa zbliżona do naturalnej, w okolicy 4000K. Takie światło jest bardzo przyjemne dla naszego oka. Nie jest zbyt ciepłe ani zbyt zimne, dzięki czemu nie będzie męczące ani zbyt usypiające 🙂 . Jeśli posiadamy w piwnicy np. kącik majsterkowicza warto w tym miejscu dodać oświetlenie dodatkowe o barwie zimnej, bo takie lepiej sprawdza się przy wykonywaniu precyzyjnych prac.(Oferta Voltea: oprawa Dart)

Jeśli chodzi o sam wybór oprawy – możemy zdecydować się na plafoniery (Oferta Voltea: oprawa Detecta, oprawa Tina) lub specjalne lampy przeznaczone do piwnic (Oferta Voltea: oprawa Celar Plus, oprawa Compact). Te najczęściej różnią się od tych pierwszych tym, że są mniejszych rozmiarów oraz posiadają bardziej zwartą bryłę.

Na rynku dostępnę są również lampy z czujnikiem ruchu, które zapalają się tylko wtedy gdy wejdziemy do pomieszczenia i nie będziemy musieli pamiętać o ich wyłączeniu (Oferta Voltea: oprawa Celar Plus Sensor). Po upływie określonego czasu, gasną same.

 

Mamy nadzieję, że choć trochę przybliżyliśmy Ci temat oświetlenia piwnicy. Jeśli masz dodatkowe pytania zachęcamy do kontaktu z nami 🙂 Chętnie doradzimy wybór odpowienich opraw.

Pozdrawiamy

Zespół Voltea