Voltea +48 52 320 11 36

Planując nowe oświetlenie lub wymianę już istniejącego warto pomyśleć o dodatkowej ochronie przeciwwirusowej i przeciwbakteryjnej. Żyjemy w „trudnych” czasach i nie zanosi się na szybką poprawę na tym tle. Jeśli więc można zapewnić sobie dodatkową ochronę to czemu nie skorzystać?

 

Można zainwestować tradycyjnie w oczyszczacz powietrza i postawić go w pomieszczeniu w którym przebywamy. No tak ale co ma taki przenośny oczyszczacz do oświetlenia? Przecież to dwie zupełnie różne funkcje.

 

No tak…a co byście powiedzieli jeśli Wam powiem że stworzyliśmy hybrydę łączącą oświetlenie i oczyszczanie powietrza? Do tego może niezależnie oświetlać i oczyszczać? Można nią zarządzać za pomocą pilota? Nierealne? A jednak 🙂

 

Taką hybrydą jest antyseptyczny i antywirusowy panel LED ASEPTICA nano oraz ASEPTICA ultra – panel LED z lampą UV bezpośredniego działania.

Są to rozwiązania o szerokim spektrum zastosowania. Możemy je założyć praktycznie na każdym suficie, zarówno natynkowo jak i w opcji podwieszanej. Jeśłi planowaliśmy np. w naszym biurze o powierzchni 30m2 założenie 7 opraw oświetleniowych, wymieńmy jedną z nich właśnie na hybrydę.

 

Czym różni się ASEPTICA nano od ASEPTICA ultra?

 

Obie oprawy oprócz wielu podobieństw mają również sporo różnic. Postaram się w kilku zdaniach przybliżyć ich różnorodność.

ASPETICA nano to przede wszystkim panel LED z wbudowanym oczyszczaczem powietrza oraz (UWAGA!) polimerową powłoką plazmową która wykorzystuje technologię optoelektryczną. Nie będę w tym miejscu tłumaczyć ze szczegółami na czym polega ta technologia (można o tym przeczytać np. w opisie produktu czy katalogu), powiem może co ona nam daje. Powłoka ta umieszczona jest na całym kloszu panela LED i działa niezależnie od niego. Nawet wtedy, gdy oświetlenie jest wyłączone. W urządzeniu zamontowano również wentylatory HQ, które zapewniają cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. Dzięki temu powietrze przechodzi przez urządzenie, a dokładniej jego 2 filtry wstępnego oczyszczania PM10 oraz 6 filtrów złożonych, zawierających filtr PM 2,5, filtr z węglem aktywnym oraz filtr fotokatalityczny NTDA.

To wszystko sprawia, że możemy cieszyć się oczyszczonym powietrzem i zawsze oddychać zdrowo.

Obsługa ASEPTICA nano jest bardzo prosta. Wszystkie funkcje możemy sterować zdalnie za pomocą pilota. Możemy regulować również natężenie oświetlenia jakie daje nam ten 36W panel.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na jego temat zapraszam na stronę NANOCARE lub do kontaktu telefonicznego z jednym z naszych przedstawicieli.

Teraz zajmijmy się krótkim opisem ASEPTICA ultra.

W przeciwieństwie do ASEPTICA nano, ultra nie posiada funkcji oczyszczania powietrza za pomocą filtrów i wentylatorów . Jest to panel LED z lampą UV-C bezpośredniego działania, która sterylizuje pomieszczenie. Można jej używać jako podstawowego, nowoczesnego oświetlenia LED lub przełączyć na lampę UV-C, która w ciągu 60 minut wysterylizuje pomieszczenie o pow. do 30m2!

Lampa jest w pełni bezpieczna! Gdy w trakcie pracy modułu lampy UV-C w jej obrębie pojawi się człowiek lub zwierzę, natychmiast wyłączy się automatycznie. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu detektorowi ruchu. ASEPTICA Ultra rozwiązuje problem oświetlenia większości pomieszczeń o wysokim reżimie sanitarnym.

Sterowana jest zdalnie za pomocą 2 pilotów. Jeden służy do programowania działania oświetlenia LED, które oferuje bogactwo funkcji. Można zmieniać barwę światła oraz regulować jego natężenie.

Drugi pilot służy natomiast do ustawiania działania lampy sterylizującej UV-C.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów odwiedź NANOCARE

Mam nadzieję, że informacje zawarte w artykule będą pomocne i rozwieją ewentualne wątpliwości odnośnie naszych hybryd. Dzięki nim łatwiej dopasujesz rodzaj oprawy do pomieszczenia, w którym chcesz ją zamontować. Jak widać, różnic nawet w podstawowych funkcjach jest dość sporo. Warto zatem wziąć je pod uwagę przed ostatecznym wyborem panelu.

 

Pozdrawiamy serdecznie

Zespół Voltea