Aby wszelkiego rodzaju obiekty oraz przestrzenie mogły zostać we właściwy sposób oświetlone, konieczne jest zastosowanie odpowiednich opraw LED. W ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem cieszy się oświetlenie parkowe. Może być ono stosowane nie tylko w parkach, ale również w okolicy ścieżek rowerowych, chodników czy nawet w prywatnych ogrodach. Akcesoria tego typu charakteryzują się przede wszystkim znakomitą jakością wykonania oraz odpornością na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Powoduje to, że mogą być użytkowane przez długi czas bez jakichkolwiek oznak zużycia.
Oprawy parkowe są dostępne w bardzo wielu wariantach oraz konfiguracjach, co powoduje, że nie jest łatwo zdecydować się na jeden konkretny model. Bardzo istotne są więc technikalia poszczególnych modeli. Oprawy różnią się od siebie nie tylko stylistyką, ale również kilkoma istotnymi parametrami. Warto zwrócić szczególną uwag na moc konkretnego oświetlenia. W parkach, gdzie nie ma dostępu do innych źródeł światła (dochodzącego na przykład z pobliskiej drogi) warto zdecydować się na oprawy odznaczające się dużą mocą. Jeśli natomiast, z uwagi na okoliczne zabudowania, zapotrzebowanie na oświetlenie jest nieco mniejsze, można zamontować akcesoria oświetleniowe o niższej mocy.
Innym bardzo istotnym czynnikiem jest barwa światła. Jest ona określana poprzez skalę Kelwina. Najczęściej spotykane oprawy parkowe odznaczają się temperaturą barwową o wartości ok. 4000 K. Jest to światło o barwie neutralnej, które nie męczy oczu, a jednocześnie zapewnia odpowiednie oświetlenie przestrzeni nawet w pełnym mroku.
Aby oprawy parkowe mogły być użytkowane przez długi czas, należy zwrócić szczególną uwagę na to, z jakich materiałów zostały wykonane. Warto, aby stelaż był stworzony z wysokiej jakości aluminium, natomiast szybka z poliwęglanu. Dzięki temu oświetlenie parkowe będzie odznaczało się nie tylko wysoką wydajnością i wytrzymałością mechaniczną, ale również doskonałym wyglądem przez długi czas eksploatacji.