×

Szanowni Państwo,

 

W związku z obecną sytuacją epidemiczną chcemy poinformować o działaniach jakie podjęliśmy na rzecz zachowania bezpieczeństwa jak również ciągłości pracy w Voltea.

 

To ważne abyśmy wspólnie zadbali o bezpieczeństwo, dlatego większość pracowników centrali jak i sieci sprzedaży Voltea pracuje zdalnie i są dostępni w godzinach pracy firmy pod telefonem i pocztą mailową, sprawnie realizując Państwa potrzeby biznesowe.

 

Nasi Pracownicy są również proszeni o ograniczenie kontaktów społecznych do minimum aby zgodnie z zaleceniami służb medycznych ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się wirusa.

 

Kontakt mailowy i telefoniczny z Voltea przebiega bez zakłóceń.

 

Magazyn logistyczny Voltea działa z zachowaniem zasad higieny i bezpieczeństwa. Realizacja zamówień i dostaw jest wykonywana na bieżąco za pośrednictwem firmy kurierskiej. Z uwagi na bezpieczeństwo, do odwołania zawiesiliśmy możliwość osobistych odbiorów towaru z siedziby firmy.

 

Nasz sklep internetowy jest dostępny dla Państwa przez całą dobę. Zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00, za pomocą poczty elektronicznej sklep@ voltea.pl lub pod numerem telefonu 535 263 603

 

 

Jesteśmy przekonani, że wspólnie przezwyciężymy zaistniałą sytuację. Życzymy Państwu i współpracownikom oraz Waszym najbliższym zdrowia !

 

O ewentualnych zmianach będziemy informować Państwa na bieżąco.

 

 

Pozdrawiamy

Zespół Voltea

+48 52 320 11 36
PL PL

Współczynnik oddawania barw

 

 

Jeśli do tej pory nie wiedziałaś/-eś o jego istnieniu warto zasięgnąć wiedzy na jego temat i uwzględnić go przy zakupie źródła światła. Jest on powiązany z temperatuą barwową.

 

 

Zacząć trzeba od tego, że większość przedmiotów, obiektów na naszej planecie nie emituje własnego światła. Widzimy je dzięki temu, że odbijają one padające na nie światło. Nasze oczy w drodze ewolucji przystosowały się do odbierania światła słoneczego. W takim świetle widzimy wszystkie barwy.

Wiadomo jednak, że nasz tryb życia coraz bardziej „zamyka” nas w pomieszczeniach. Coraz mniej przebywamy w świetle słonecznym a coraz częściej korzystamy ze światła sztucznego. Dlatego powinniśmy przykładać dużą wagę do dobrej jakości oświetlenia wewnętrznego, bo tylko ono zapewni nam dobre odwzorowanie widzianych przez nas kolorów.

 

Co to jest ten współczynnik CRI (Ra) ?

 

 

CRI z angielskiego „colour rendering index” (Ra) jest to wskaźnik oddawania barw charakeryzujący źródło światła. Wyraża się go cyfrą od 0 do 100. Określa on jak odwzorowane są barwy przedmiotów pod wpływem oświetlenia. Nie trudno domyślić się, że im wyższy jest ten współczynnik tym barwy są lepiej oddane i przedmioty wyglądaja bardziej naturalnie. Skrót CRI lub Ra możemy stosować zamiennie.

Jeśli Ra = 100, oznacza to idealne oddanie koloru które przypisuje się światłu dziennemu. Niskie CRI może znacznie zniekształcić kolory. Taki wskaźnik posiadają lampy sodowe, które były jeszcze do niedawna powszechnie stosowane w oświetleniu ulic. Obecnie ich miejsce zajmują sukcesywnie energooszczędne lampy LED o wysokim współczynniku CRI.

 

 

 

CRI (Ra) a nasze samopoczucie

 

Współczynnik oddawania barw może oddziaływać na nasz nastrój i samopoczucie podobnie jak barwa światła. Jeśli więc zależy nam na dobrym efekcie nie powinniśmy kupować źródla światła które ma niskie CRI. Nie osiągniemy wtedy zamierzonego efektu a kolory przedmiotów które chcemy oświetlać i tak będą wyglądały blado i mdło pomimo odpowiednio dobranej temperatury barwowej.

Im współczynnik jest wyższy tym będziemy lepiej czuli się w danym pomieszczeniu. Będziemy na pewno mniej zmęczeni i łatwiej będzie nam wykonywać powierzone zadania. Takie oświetlenie warto zainstalować w pomieszczeniach gdzie wymaga się od nas większej precyzyjności i uwagi (miejsce pracy, latarnie uliczne) oraz w miejscach gdzie chcemy podnieść atrakcyjność produktów (sklepy)

Oświetlenie o wysokim współczynniku Ra ma bardzo duże znaczenie w łazience. Z pewnością kobiety docenią taki wybór kiedy będą nakładać make-up ;-).

Podobnie sprawa się ma jeśli chodzi o pomieszczenie kuchenne. Dużo atrakcyjniej wygląda żywność jeśli Ra jest wysokie.

Moża by jeszcze dużo pisać na temat tego wskaźnika. Myślę jednak że podstawowe informacje zostały tutaj ujęte i wystarczą one aby przekonać Ciebie do zwrócenia uwagi na ten parametr przy zakupie źródła światła.

 

Pozdrawiamy

Zespół Voltea