Voltea +48 52 320 11 36

Nie ulega wątpliwości, że wybór najodpowiedniejszego oświetlenia dla swoich potrzeb powinien być szczegółowo przemyślany. Do wyboru jest bardzo wiele modeli oraz konfiguracji lamp. Wyróżniamy chociażby oświetlenia z regulowaną mocą oraz temperaturą barwową, akcesoria idealne do wielogodzinnej pracy przy komputerze czy też produkty z modułem oświetlenia awaryjnego. Każde z tych akcesoriów jest przeznaczone do innego zastosowania oraz do innych pomieszczeń po to, aby ich funkcjonalność utrzymywała się na bardzo wysokim poziomie.

Jak dobrać oświetlenie?

Pierwszą rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę przy wyborze oświetlenia jest jego natężenie. Mierzy się je w luksach i określa gęstość strumienia światła padającego na dany obszar. Jest to niezwykle istotne przede wszystkim w miejscach, w których wykonuje się bardzo precyzyjne czynności. Ponadto każde akcesorium oświetleniowe ma określoną temperaturę barwową, którą mierzy się w Kelvinach. W tym przypadku istnieje prawidłowość, że im podana wartość jest wyższa, tym generowana barwa światła jest zimniejsza.

Warto poznać więc podstawowe zasady dotyczące barwy oświetlenia. Akcesoria o barwie ciepłej sprawdzą się przede wszystkim w salonie lub pokoju wypoczynkowym. Nie męczą oczu i sprzyjają ich szybszej regeneracji po całym dniu. Idealne do nauki i pracy są natomiast akcesoria o barwie neutralnej, gdyż ich nasilenie nie jest męczące nawet wskutek długotrwałego działania. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na pewną zależność mówiącą, iż podczas pracy przy komputerze, kontrast między jasnością ekranu, a oświetleniem w pomieszczeniu powinien być jak najmniejszy.

Sposób montażu

Przed zakupem akcesoriów oświetleniowych warto zapoznać się z warunkami panującymi w danym pomieszczeniu, gdyż pozwoli to na dobrnie najbardziej optymalnego sposobu montażu lamp. Do wyboru jest bowiem montaż z wykorzystaniem uchwytów, linek, klipsów, słupów, a także wysięgników. Nie bez znaczenia jest również kolor akcesoriów, ponieważ produkty oświetleniowe powinny stanowić jedną całość z pełnym wystrojem pomieszczenia.