Voltea +48 52 320 11 36

Nie od dziś wiadomo, że oświetlenie LED ma bardzo wiele zastosowań. Może być ono montowane w samochodach czy też w różnego rodzaju pomieszczeniach. Nie każdy jednak wie, że tego typu akcesoria są instalowane także w akwariach. Możliwości jest bardzo wiele, co sprawia, że każda z osób znajdzie najodpowiedniejsze rozwiązanie dla swoich potrzeb. Oświetlenie LED do akwariów jest dostępne w różnych konfiguracjach oraz w bardzo zróżnicowanych cenach. Powoduje to, że sprawdzi się zarówno w zestawach ekskluzywnych, jak i amatorskich.

Oświetlenie LED – dlaczego warto?

Zadaniem oświetlenia LED montowanego w akwariach jest przede wszystkim zapewnienie niespotykanych efektów wizualnych. Pływające wewnątrz ryby czy też hodowane rośliny prezentują się niezwykle okazale, gdy są podświetlane na różne kolory. Do wyboru jest wiele rozwiązań. Oświetlenie LED w akwarystyce występuje w postaci paneli oraz pokrywy. Na samym początku wykorzystywane były tradycyjne żarówki, które w późniejszym czasie zastąpiono świetlówkami. Obecnie coraz częściej stosuje się diody LED. Odznaczają się one oszczędnością prądu, a dodatkowo są dostępne w bardzo wielu kolorach. Ich dużą zaletą jest łatwość montażu.

Oświetlenie LED w akwariach stosuje się także z innego powodu. Poza względami estetycznymi kluczowe jest również zapewnienie optymalnych warunków rozwoju ryb oraz roślin. Wybierając oświetlenie LED do akwarium należy się zastanowić czy będą się tam znajdować żywe rośliny, a także jak duże będzie zapotrzebowanie ryb na światło.

Oświetlenie LED – sposób montażu

Oświetlenie LED w akwariach może być montowane na różne sposoby. Warto w tym przypadku zwrócić uwagę na parametry konkretnych urządzeń. Powinny one posiadać certyfikat odporności na wilgoć, co pozwoli to na ich użytkowane przez długi czas bez jakichkolwiek oznak zużycia oraz zniszczenia. Wybrane akcesoria można umieścić w specjalnych obudowach, które ochronią oświetlenie przed zamoczeniem lub zalaniem. Możliwości jest bardzo wiele, a to przede wszystkim od indywidualnych preferencji posiadacza akwarium zależy, na jakie rozwiązanie się zdecyduje.